arborest

Ohtlike puude langetamine

Puude langetamine võib osutuda ohtlikuks ja kulukaks, kui puuduvad kogemus ja õiged tööriistad. Jäta ohtlike puude langetamine rahumeeli ArborEsti hoolde, et garanteerida ohutus ning parim tulemus ja hind. Juhul, kui te pole kindel, kas teie valduses kasvav puu tuleks langetada, soovitame alati meiega ühendust võtta – parem karta, kui kahetseda!

Mis on ohtlik puu ja miks on ohtlike puude langetamine oluline?

Ohtlik puu tähendab puud, mis kasvab avalikus ruumis ning on tormituultes või haiguste tagajärjel kahjustada saanud või kasvavad ohtlikult suure kalde all. Ohtlikud puud võivad murdudes põhjustada vigastusi või varalist kahju – näiteks kukkuda peale majale või elektriliinile. 

Puude ümberistutamine

Tasakaalustamaks ohtlike puude raiumise jalajälge teostab ArborEst ka puude ümbersistutamist. Puukraana istutusseade on võimekas ja kiire – sobiva pinnase ja tingimuste olemasolul saab sellega istutada kuni 15 cm läbimõõduga puid ja taimi. Istutusseadmega saab paigutada ümber näiteks ehitusele ettejäävaid puid ja taimi ning anda puudele sobivamad kasvutingimused.

Istutusseadmeks on Optimal 1400, mille juurepalli pealmine läbimõõt on 140 cm ja sügavus 90 cm. Juurepalli maht on 0.63 kantmeetrit pinnast.

Kändude freesimine Avant635 minilaaduriga

Kännud mädanevad looduslikult kümneid aastaid ning võivad hakata mulla alla juurevõsusid ajama. Seetõttu on kännud tihti suureks nuhtluseks haljasaladel ning jäävad ette muruniitmisel ja muudel haljastustöödel.

Kändude freesimine vähendab haljastushooldustöödel kulusid – tasaseid pindu on lihtne niita ja koristada.

Kas valida kännu freesimine või juurimine?

Kändude freesimine on kiireim ja lihtsaim viis vabaneda tülikatest kändudest. Erinevalt juurimisest on kännu freesimise meetod lokaalne ja haljastuse taastamine lihtne. Pärast freesimist saab augu täita sama orgaanilise massiga või katta mullaga ning koheselt muru külvata.

Teleskooplaaduriga tõstetööd

Meil on töös kasutuses multifunktsionaalne teleskooplaadur Manitou MRT2550 Privilege+, millega saab ette võtta ka kõik laadimistööd ning tõstetööd (max kaal 5 tonni ja kuni 25m kõrgusele).

Seadmega saab tõsta mugavalt näiteks ehitusmaterjale erinevatel ehitusobjektidel.

Tänavavalgustusmastide demontaaž

Tänavavalgustus-
mastide demontaaž

Sobiv tehnika võimaldab ArborEstil aidata ehitusettevõtteid ja pakkuda asulates tänavavalgustussüsteemide rekonstrueerimise juures vanade mastide demonteerimist ja utiliseerimist. Kitsastes tänavaoludes on võimalik vanu betoon tänavavalgustusposte turvaliselt pinnasest välja tõsta, võttes arvesse sideliinide, puuokste ja liikluse ohutust.

Tänavavalgustusmastide demontaaž