arborest

Võtke ühendust

ArborEst OÜ

Registrikood: 11818608

KMKR nr: EE101355421

Juhataja: Heiki Hanso

KKK

Üldine

Jah! Kui tegemist vajab mõni töö, mida meie veebilehel märgitud pole, kuid mida saaks puukraanaga hästi teha, siis kirjuta kindlasti ning proovime leida lahenduse!

Teenuse hind sõltub ennekõike:

  • kliendi asukohast
  • valitud teenusest
  • töö keerukusest
  • Aja ning materjalide kulust

Pakume teenuseid üle Eesti: Tallinnas ja Harjumaal, Läänemaal, Saaremaal, Hiiumaal, Raplamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Ida-Virumaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal, Viljandimaal, Tartumaal, Valgamaal, Põlvamaal, Võrumaal.

Oleme valmis teenuseid osutama ka väljaspool Eestit – kirjuta meile!

  1. Klient võtab meiega ühendust
  2. Selgitame välja, millist teenust vaja on ning küsime vajadusel lisainfot
  3. Teeme hinnapakkumise
  4. Tuleme kokkulepitud ajal kohale ja teostame vastavad tööd

Ohtlike puude raie

Ohtlike puude langetamine linnaruumis on võimalik vaid raieloa alusel. Raieluba on võimalik taotleda vastavalt asukohale keskkonnaametist, Tallinna elanikel näiteks ka Tallinna e-teenindusest. Kuna igas asulas on sätestatud enda raieloa ja hoolduslõikusloa andmise kord, tuleb suunduda loa saamiseks vastavate ametnike poole.

Ohtlike puude langetamine ArborEst OÜ abil on ohutu, kuna jälgitakse kõiki rahvusvahelisi ohutusnõudeid ja standardeid. Tegemist on oma ala professionaalidega, kes omavad pikaajalist töökogemust ning teostavad tööd oskuslikult ning vilunud töövõtetega – tõhus ja täpne tulemus on garanteeritud!

Linnaruumil on suur mõju puude tervisele. Puu eluiga võivad lühendada talvel kasutusel olevad soolad ja sulfiidid, kuival ajal suured tolmukogused ning tihedast liiklusest tingitud vibratsioonid. Seetõttu ongi tähtis regulaarselt kontrollida puu seisundit ja puu ohtlikuks muutudes teostada esimesel võimalusel läbimõeldud ja ohutu puulangetus.

Puu langetamise hind sõltub puu mõõtmetest, asukohast ja ligipääsetavusest ning sellest, kas klient soovib ka okste äravedu pärast puu langetamist. 

Pärast puu langetamist saab klient otsustada, kas soovib puu oma krundile jätta või soovib lisateenust ehk puu äravedu.

Kändude freesimine

Kiiresti pöörleva kõvasulamhammastega freesi tera lõikab pinnasest puidu välja. Freesimise sügavus sõltub olukorrapõhisest vajadusest – tavatingimustes piisab, kui freesida 10 cm alla pinnasepiiri.

Kändude freesimise tellimisel palume kindlasti mõelda, kas on võimalik, et juurte vahele on kasvanud juhtmeid või kaableid, sest freesimisel võib tööriist lihtsasti läbida ka muud materjali.
Juurimisel võib lihtsasti vigastada maa-aluseid kommunikatsioone ja paigast liigutada tänavasillutisi või vundamendi osi.

Freesimisest jääb järele mullasegune puidumultš, mille võib tavatingimustes siledaks rehitseda ja katta mullaga või freesipuru eraldi tööna utiliseerida. Puidusegune freesipudi on algul õhuline ja puhvis, aga hakkab ruttu kõdunema ja vajub hiljem maapinnaga tasaseks.

Vajadusel täidame augu mullaga ja võime külvata koheselt ka muruseemne.